Skip to content Skip to footer

Polski ROCK!

Łączy nas szacunek dla polskiej muzyki rockowej oraz roli, jaką odegrała ona w naszej kulturze. Rozpiera nas duma z powodu wpływu, jaki miała na demokratyczne przemiany, które zaszły w Polsce i Europie.

Podkreślamy potrzebę uhonorowania osób tworzących ten gatunek poprzez stworzenie miejsca upamiętniającego ich wkład.

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do tego dziedzictwa dla obecnych i przyszłych pokoleń, inspirując ich do kontynuowania i rozwijania tej muzycznej tradycji.

Nasz dom!

KIEROWNICTWO

Jarek Gorcza Gorczyca

Prezes Zarządu Fundacji
muzyk, manager kultury i edukacji

BeforeBeforeAfter

Aktywny muzycznie w latach 1988 – 1995, a następnie 2002 – 2018; występy w Jarocinie (‘88, ‘89, ‘91 i ‘92) oraz Przystanek Woodstock (‘95, ‘03, ‘12); 3 płyty długogrające i wiele składanek.

Doświadczenie w korporacjach (np. ORANGE i PLAY) oraz jako kierownik Domu Kultury w Malborku, Dyrektor i Vicedyrektor w szkołach (MENTIS i NoBell).

Lata aktywności muzycznej zaowocowały licznymi kontaktami koleżeńskimi w branży Muzycy, Managerowie, Dziennikarze muzyczni, Producenci muzyczni.

Bartek Kiełbiński

Przewodniczący Rady Fundacji
przedsiębiorca, marketer
BeforeBeforeAfter
  • SGH: 2000 – 2005 (Finanse i Bankowość)
  • Założyciel i prezes spółki technologicznej eStoreMedia (od 2009):
    • ca. 200 wysoko wykwalifikowanych pracowników na 4 kontynentach
    • średni roczny wzrost przez ostatnie 5 lat: 50%+
    • top 3 najwyższa inwestycja w 2021 w Polsce

Doświadczenie w korporacjach (np. Procter&Gamble – 8 lat): praca w Polsce, w Bałtykach i Szwajcarii

Pasja do działania społecznego, doświadczenie w radiu.

Michał Mysłowski

Członek Rady Fundacji
radca prawny

BeforeBeforeAfter
Entuzjasta kultury i sztuki. Sprawuje pieczę nad tym, aby wszelkie decyzje i działania Fundacji były zgodne z porządkiem prawnym. Pomaga zidentyfikować i zminimalizować ryzyko prawne związane z podejmowaniem strategicznych decyzji. Także dzięki niemu w Fundacji budujemy kulturę odpowiedzialności i integralności, podejmując etyczne działania wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Jego obecność w Radzie Fundacji wydatnie wspiera dążenie do realizacji założonych celów.

RADA PROGRAMOWA

W sercu każdej ambitnej inicjatywy kryje się zespół ludzi, których wiedza, doświadczenie i pasja decydują o jej sukcesie.

Rada Programowa Domu Polskiego Rocka to zbiór wybitnych postaci ze świata muzyki, mediów i sztuki, których życiorysy splatają się z historią polskiego ROCKA. Każdy z nich wnosi do naszej fundacji swoją unikalną perspektywę, umożliwiając nam tworzenie przestrzeni, która jest równie zróżnicowana i bogata, co polska scena rockowa.

Dzięki ich wsparciu, Dom Polskiego Rocka ma ambicję stać się miejscem, gdzie przeszłość i przyszłość polskiego rocka znajdą swój dom, a każdy fan tej muzyki – źródło inspiracji i wiedzy.

Jan Chojnacki

Dziennikarz muzyczny, popularyzator i miłośnik bluesa. Znany z przygotowywania i prowadzenia wielu audycji radiowych i telewizyjnych, takich jak między innymi „Bielszy odcień bluesa”, „Blues Jana„, „Pół perfekcyjnej płyty„, „Trzeci do pary„, „Wejście smaku„, „Grakuchnia„, „Każdy gra inaczej„, „Tanie granie” (Radio „Trójka”); „Blues Corner”, „Blues bigos” (Radio Baobab); „Strumień Zdumień„, „Dzieci Bluesa” (Radio Nowy Świat); „Non Stop Kolor”, „Nie tylko dla orłów” (TVP2). Był członkiem „Akademii muzycznej Trójki„.

Był Prezesem w firmie płytowej POLTON i Szefem polskiej filii Warner Music. Współzakładał ZPAV. Napisał też książkę pt. „Blues z kapustą”.

Leszek Gnoiński

Dziennikarz, autor książek muzycznych („Raport o Acid Drinkers”, „Kult Kazika”, „Myslovitz. Życie to surfing”, „Republika. Nieustanne tango”, „Marek Piekarczyk. Zwierzenia kontestatora”, „Trojanowska”, „Encyklopedia polskiego rocka”), które się sprzedały w łącznym nakładzie ponad stu tysięcy sztuk, i filmów o tematyce muzycznej (m.in. „Beats of freedom-Zew wolności”, „Jarocin, po co wolność”, „Fugazi. Centrum wszechświata”, „Kult. Film”). Prowadzi audycję „Rockolekcje” w Antyradiu. Autor podcastu Radio Aktywny Blog na YouTube i Spotify.

Wcześniej publikował m.in. w „Super Expressie”, „Dzienniku”, „Gazecie Magnetofonowej”, „Magazynie Muzycznym MUZA”, „Polityce”, „Tylko Rocku”, „Machinie”, „Newsweeku”. Jest współtwórcą wystawy stałej Spichlerza Polskiego Rocka i serii filmów do niego, członkiem Rady Akademii Fonograficznej i redaktorem prawie setki płyt. Dziennikarz Kulturalny Małopolski 2019. Rzecznik prasowy CieszFanów Festiwal 2023.

Katarzyna Skrzyńska

Animatorka kultury. Przygodę z muzyką zaczęła w latach 90. Współprowadziła muzyczny Klub Kotły w Warszawie, a następnie Klub Przestrzeń Graffenberga. Pracowała w wielu portalach muzycznych. Organizowała koncerty, opiekowała się Artystami, a podczas Festiwali, zasiadała w jury.

Zapoczątkowała serię koncertów „Petardy Księdza Kaczkowskiego – Gramy dla Puckiego Hospicjum” wspierając to ważne miejsce. Dzięki długoletnim działaniom w branży muzycznej oraz pomoc muzykom, ma przyjazne stosunki z wieloma Artystami.

Andrzej Pągowski

Rocznik 1953. Absolwent PWSSP w Poznaniu, Wydział Plakatu, dyplom u prof. Waldemara Świerzego. Autor prawie 2000 plakatów wydanych drukiem od 1977 roku w Polsce i za granicą. 

Ponadto zajmuje się ilustracją książkową i prasową, jest autorem okładek wydawnictw płytowych, scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmów i teledysków. 

W 1989 roku rozpoczął pracę w reklamie, nie przerywając indywidualnej twórczości graficznej, jest dyrektorem kreatywnym i właścicielem firmy Kreacja Pro. Od kliku lat uprawia malarstwo w technice print druk na płótnie. Równolegle tworzy portrety na zamówienie. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą.

Piotr Kabaj

Ekonomista, który wybrał muzykę. Założył wytwórnię fonograficzną POMATON. Był jej Prezesem i Dyrektorem zarządzającym. Także wtedy kiedy została przejęta przez EMI, aby następnie zostać Prezesem EMI Music Poland, odpowiadając za firmę w całej Europie środkowo wschodniej.

Był także Prezesem w PARLOPHONE Music i WARNER Music. Wykładowca na AKADEMII MENEDŻERÓW MUZYCZNYCH i Kolegium Kształcenia Podyplomowego AKADEMII EKONOMICZNO-HUMANISTYCZNEJ w Warszawie na kierunku „Unikalna Wiedza na temat Branży Muzycznej”.

Andrzej Puczyński

Gitarzysta rockowy, realizator dźwięku, kompozytor i producent muzyczny, autor tekstów, inżynier dźwięku. Założyciel i właściciel pierwszego prywatnego studia nagrań i wytwórni płytowej IZABELIN STUDIO. Jest współzałożycielem grupy EXODUS. 

Był prezesem ZPAV oraz Dyrektorem Generalnym POLYGRAM Polska przekształconej w UNIVERSAL MUSIC Polska. Współpracował z największymi gwiazdami polskiego i zagranicznego rynku muzycznego. Od kilku lat współpracuje z Jurkiem Owsiakiem jako juror w Eliminacjach do Pol’and’Rock Festival.

Leszek Stafiej

Publicysta, wydawca, tłumacz literatury angielskiej, wykładowca. Dyrektor Programowy Fundacji WIDZIEĆ MUZYKĄ. Współzałożyciel Radia ZET, Radia BRW oraz Dziennika ŻYCIE, którego był Dyrektorem generalnym. 

Był Dyrektorem Kreacyjnym m. in. w agencji reklamowej McCannErickson oraz Dyrektorem Generalnym w agencji DDB Needham. Pomysłodawca i współautor teleturniejów „Miliard w rozumie”, „Kochamy polskie seriale”, „Kochamy polskie komedie”. Tłumacz na język polski m.in. Williama Goldinga, Raymonda Chandlera i Francisa Scotta Fitzgeralda.